Занимливости

Насловна » Занимливости

септември 2015

Пиво Ленд Скопје 2015

By | септември 4th, 2015|Categories: Занимливости|

Вчера во Скопје започна годишниот фестивал на пивото "Пиволенд 2015 и ќе трае до недела 6 Септември. И годинава фестивалот се одржува на Скопската тврдина Кале. Осмото издание на фестивалот нуди педесет видови на домашни и странски брендови на пиво, гурманската храна и добра музика. Овогодинешниот фестивал ќе биде домаќин на ,могу домашни и странски [...]

мај 2014

9 совети за добра пица достава

By | мај 13th, 2014|Categories: Занимливости|Tags: , , , , |

1. Познавање на градот. Планирање на доставата и определување на маршутата за возење однапред заштедува време и ја доставува пицата побрзо. Ние во Pizza Delivery Portofino користиме GPS и компјутерска пресметка на најкраткиот пат до вашиот дом. Исто така сме добро информирани за тоа каде има застој во сообраќајот и каде има градежни работи. 2. [...]

Настани Скопје Мај 2014

By | мај 3rd, 2014|Categories: Занимливости|

Како и секоја година така и годинава во Мај месец Скопје им нуди богата програма со разноразни настани на своите жители и посетители. Ние ќе издвоиме три за кои сметаме дека се од посебно значење за сите оние кои ќе го посетат Скопје овој месец и бараат нешто екстра што ќе им остане во сеќавање. [...]

април 2014

Малку pizza едукација

By | април 15th, 2014|Categories: Занимливости|Tags: , , , |

Пица Историја Спротивно на популарното верување , првата вистинска пица била  направена од страна на  античките Грци , кои меселе и печеле големи, тркалезни , рамни лепчиња кои ги премачкувале со маслиново масло и ги покривале со зачини , компири и друг зеленчук. Повеќето од вас  никогаш нема да го погодат, но пицата првично била [...]

Некое си човече не јадело ништо освен пица цели 25 години

By | април 11th, 2014|Categories: Занимливости|Tags: , , , , |

Дан Јансен јадел пица за секој оброк цели 25 години - секој ден. Значи има некој негде во светов кој не јаде ништо друго освен вруќи, сочни, тестести и полни со кашкавал пици и сеуште е шив и се осеќа сосема нормално. Се вика Дан Јенсен, 38 години е стар и живее во Мариленд [...]

Највкусната пица во градот

label_pizza

НОВО НОВО НОВО

Средна или Фамилијарна пица без купон

минус 20 денари од цената

 

Ради фискалната сметка Ве молиме да најавите ако сакате пица без купон

Од сега можете да платите и со кредитнa картичка

credit-card-icons

Купоните се валидни 6 Месеци од датумот на издавање