ПИЦА ТРАДИЦИЈА

СТАРА 20 ГОДИНИ

Браќата Игор и Боби Ташковски прославија 20 годишница од влегувањето во светот на пицата и кулинарството. Од 1997 година тие секојдневно, верно им доставуваат на Скопјани врвна италијанска пица до нивните домови и работни места. Пробајте некоја од нивните познати специјалитет пици комбинирани по ваш вкус и спремени според рецепт кој нема да го најдете кај големите пица компании.

Фамилијата Ташковски се гордее со фактот дека се вашиот најомилен локален Pizza Delivery сервис во Карпош, Центар, Влае, Козле, Црниче, Жданец, Трнодол, Пржино и дел од Кисела Вода. Повикајте денес и ние ќе ви ги доставиве вашите пици свежи и топли веднаш!!

СВЕЖИ ПИЦА СОСТОЈКИ

ТАЈНАТА ЗАД СЕКОЈА ВКУСНА ПИЦА

Ние сме тука за вас! Во било кое време кога ви треба пица јавете се и ние ќе бидеме пресреќни да ви помогнеме на било кој начин. Pizza Portofino Skopje е горда што може да ви понуди пица со врвен квалитет на еден гостопримлив и несекојдневен начин!
Нивниот пица сос од домати “Pelat“ се спрема секојдневно според стара фамилијарна традиционална рецепта и се комбинира со најсвежите оргинални пица состојки и пица тесто кое се замесува неколку пати на ден ќе ви го приреди најголемото кулинарско доживување во светот на пицата. Што подобри и посвежи пица состојки толку ПОДОБРА ПИЦА!

portofino-cafe-logo-footer