2024-01-14T13:16:51+00:00

Ала Пршут

Pizza Prosciutto
Наш специјалитет специјално составен за љубителите на италијанскиот пршут со сос од домати Пелат, кашкавал, пршута, пармезан и рукола

мала (20cm) 290 • средна (30cm) 340 • фамилијарна (40cm) 480 ден.

2024-01-14T13:18:29+00:00

Пица Портофино

Pizza Portofino
Вистинскиот специјалитет на нашата пицерија. Оригинална пица домашен сос од домати Пелат пелат, Милрам гауда млечен кашкавал, печурки, пршута, кулен, кромид, пиперка, лук, јајце, павлака, маслинки, магдонос, пармезан и оригано.

мала (20cm) 310 • средна (30cm) 360 • […]